DOŚWIADCZENIE I INNOWACYJNOŚĆ

W Pracowni Stolarskiej Potrzuski drewno ożywa jak Pinokio pod dłutem starego Dżepetta. Wieloletnie doświadczenie, jakie posiadamy w zakresie obróbki drewna i fornirów, sprawia, że doskonale znamy zarówno jego delikatną tkankę jak i potrafimy wykorzystać drzemiącą w nim siłę. Ponad pół wieku zajmujemy się stolarstwem, ale nigdy nie spoczywamy na laurach. Nasz apetyt wciąż rośnie wraz z rozwojem technologicznym, bowiem otwiera wrota do realizacji nawet najbardziej niecodziennych pomysłów w zakresie wzornictwa, konstrukcji, kompozycji i ostatecznego wykończenia.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

MAJSTERSZTYK CZYLI DĄŻENIE DO PERFEKCJI

Nic dodać, nic ująć. Mamy świadomość, że złożoność projektów bywa nieprawdopodobna i przesunięcie choćby o milimetr, burzy doskonałość. Wprawne oko, wyobraźnia i chirurgiczna precyzja naszych specjalistów sprawiają, że z powodzeniem przenosimy pomysły z wyobraźni Klientów w realne przestrzenie, nie dopuszczając przy tym do katastrofy konstrukcyjnej.

W naszej firmie nie ma miejsca na sztampę, są tylko unikatowe egzemplarze!

TECHNOLOGIE

Stosowane rozwiązania technologiczne uzależniamy od specyfiki projektu. Podstawową materią naszych konstrukcji jest drewno klejone. Wykorzystujemy zarówno rodzime gatunki tj. sosnę czy dąb, jak również odmiany egzotyczne: palisander, heban i orzech. Inne metody oklejania w naszej firmie to obłogowanie i fornirowanie. W przypadku prac snycerskich i toczenia drewna jesteśmy samowystarczalni. Wykonujemy je w Pracowni Stolarskiej Potrzuski bez konieczności korzystania z usług zewnętrznych specjalistów.

Systemy ościeżnic

W ramach licznych systemów ościeżnic drzwiowych proponujemy rozwiązania, które w największym stopniu spełniają oczekiwania architektów i dekoratorów wnętrz. Nasze drzwi są osadzane na ościeżnicach skrzynkowych, aluminiowych, rewersowych, przylgowych, a także bezprzylgowych. Posiadamy również wiele wariantów skrzydeł drzwiowych. Można je otwierać tradycyjnie, jak i składać, obracać, przesuwać na prowadnicach (także niewidocznych)  albo wykorzystywać połączone funkcje przesuwno–obrotowe.

Na nagranym filmie prezentujemy szereg nowoczesnych propozycji, które ułatwiają aranżacje wnętrz, szczególnie w miejscach o ograniczonej przestrzeni, gdzie niestandardowe pomysły są wręcz konieczne.

Opaski w ościeżnicach

Opaski w ościeżnicach dopasowujemy do określonego stylu, a ich wybór jest właściwie nieograniczony. Arsenał narzędzi, w tym kształty frezów, pozwala nam na tworzenie nowych kombinacji opasek, tak aby rezultat w pełni cieszył Klienta.

Między innymi proponujemy ościeżnice rewersowe całkowicie zintegrowane z opaskami, bez widocznych połączeń.

Jeśli jes­teś sto­larzem tworzącym piękną ko­modę, to nie użyjesz brzyd­kiej sklej­ki na jej tyłach, po­mimo te­go, że będzie to z tyłu, przy ścianie i nikt nie będzie te­go widział. Ty będziesz wie­dział, że to tam jest, więc użyjesz ład­ne­go drew­na również z tyłu. Aby móc spać spo­koj­nie, es­te­tyka, ja­kość muszą ci to­warzyszyć przez całą drogę.
Steve Jobs
Cóż to jest tron? Ka­wałek drew­na pok­ry­ty aksamitem.
Napoleon Bonaparte
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu.
Antoine de Saint-Exupéry

Drzwi przeszklone, wykonane według starej, sprawdzonej  technologii

Szprosy dzielące szyby mają różne wymiary i kształty w zależności od preferencji Odbiorcy. Montujemy je na złączach krzyżowych, co gwarantuje doskonałą sztywność i jakość konstrukcji.

Wykończenia powierzchni  drewnianych.

Drewna, forniry, płyty drewnopochodne powlekamy lakierami wiodących firm europejskich, dobierając produkt do estetycznych założeń wyglądu finalnego. Powierzchnie mogą być satynowe, półmatowe, wykończone na wysoki połysk, a także wedle upodobań imitować skórę, zachwycać ciekawą strukturą czy nietypowym deseniem.

Zanim klient podejmie ostateczną decyzje, otrzymuje do akceptacji próbki, które każdorazowo wykonujemy przed podpisaniem umowy. Nowoczesna lakiernia oraz specjalistyczne maszyny obsługiwane przez profesjonalistów, gwarantują jakość na najwyższym światowym poziomie.

To jeszcze nie wszystko! Co więcej?…

Pracownia Stolarska Potrzuski wykonuje również specjalnie dobrane obudowy akwariów, grzejników i kominków, zabudowy pod schodami, cokoły przypodłogowe, a nawet kuwety dla kotów i właściwie wszystko to, czego dusza zapragnie.