FIRMA RODZINNA – DOŚWIADCZENIE KILKU POKOLEŃ

Pracownia Stolarska Potrzuski bierze swój początek z zakładu rzemieślniczego prowadzonego od 1957 roku przez Władysława Potrzuskiego. Firma cieszy się uznaniem klienteli dzięki solidności i otwartości w podejmowaniu trudnych stolarskich wyzwań. Pan Władysław sam wymyśla narzędzia snycerskie, które następnie wyrabia u kowala. Dbałość o szczegóły, rzetelne rysunki techniczne odzwierciedlające potrzeby Odbiorcy i dokładność wykończenia stają się wizytówką zakładu.

Wieloletnia tradycja, wykwalifikowani pracownicy, park maszynowy gotowy sprostać nawet najbardziej wyszukanym kształtom, kapryśnym wymiarom oraz opornej powierzchni w połączeniu z artystycznym zacięciem i wyczuciem dobrego smaku to nasze największe atuty.

Niebywałą precyzję i wyczucie harmonii dziedziczy po ojcu syn – Ryszard. Od roku 1987 kontynuuje jego dzieło. Warsztat stanowi dla spadkobiercy nie tylko wartość sentymentalną, ale jest również kopalnią wiedzy rzemieślniczej i źródłem inspiracji w poszukiwaniu nietuzinkowych rozwiązań. Rozpoczyna się nowy etap działalności ukierunkowany na wytwarzanie drzwi i mebli, któremu sprzyjają czasy rewolucji technicznej. Różnorodność maszynerii, nowatorskie pomysły technologiczne w połączeniu z artystyczną finezją obecnego właściciela pozwalają zrealizować nawet najbardziej wyszukane pomysły Klientów. Cechą wyróżniającą Pracowni Potrzuski staje się brak ograniczeń dla wyobraźni i woli. Drzwi percepcji zostają otworzone…

Atmosfera w firmie pachnie proweniencją przedwojenną. Każdy traktowany jest indywidualnie, tak jakby modne chwyty marketingowe nigdy tu nie zagościły. Wyczuwa się autentyczną potrzebę zadowolenia Odbiorcy. Między Kupującym i właścicielem wytwarza się swoista chemia: pierwszy popuszcza wodze fantazji, drugi mierzy się ze swymi możliwościami i pragnie je przekroczyć. Zdecydowana większość produktów jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Najbardziej wyzywającym i ekscytującym momentem jest przekuwanie marzeń w czystą matematykę, wymyślenie inżynierii, przystawek do maszyn, skomplikowanych szablonów i oprzyrządowania. Czasem można mieć wrażenie, że udało się przechytrzyć prawa fizyki.

Serce pracowni mieści się od 2003 roku w Niedzborzu, niewielkiej wiosce oddalone o 100 km od stolicy. Tam zapadają kluczowe decyzje, nabierają kształtu koncepcje, wykonywane są prototypy detali. W samej Warszawie w nowootwartym salonie firmowym w centrum Domoteka można zaś zapoznać się z przykładowymi modelami drzwi i mebli oraz zaczerpnąć informacji u doświadczonych konsultantów, a także bezpośrednio porozmawiać z właścicielem firmy czy też jego synem, który w przyszłości przejmie rodzinny biznes. Co charakterystyczne, kontakt z szefem jest nieodzownym elementem etykiety zakładu. Nie ma tu miejsca na sztuczną kokieterię lub czysto transakcyjne podejście. Rozmawia się niemalże o wszystkim, by jak najlepiej poznać naturę i upodobania Klienta, co w ostateczności przyczynia się do stworzenia wystroju wnętrza w pełni spójnego z nowym Odbiorcą.

NASZA PASJA

Drewno – znamy je od podszewki i kochamy jego doskonałą naturę. Czasem jednak zadajemy mu gwałt, postępując wbrew jego przyrodzonym właściwościom, ale wszystko po to, by wydobyć niespotykany dotąd wymiar jego piękna.

Sięgamy tam, gdzie wzrok nie sięga! Łamiemy stereotypowe rozwiązania! Przekraczamy racjonalne wyobrażenia!

NASZ SYSTEM PRACY Z KLIENTEM

Klient określa potrzebę, a my wymyślamy narzędzia.

BURZA MÓZGÓW

Pierwsze rozmowy prowadzone są w duchu nieskrępowanej wymiany myśli, pogawędki. Bywają inspirowane ciekawymi tkaninami, zdjęciami nowoczesnych wnętrz lub starymi rycinami.

PROTOTYP

W przypadku trudniejszych zleceń wykonywane są prototypy detali, które można konsultować w siedzibie firmy i na miejscu dopracowywać szczegóły.

MONTAŻ

Posiadamy własne, profesjonalne ekipy montażowe, które schludnie i czysto instalują każdy element.  Zdolności manualne pracowników oraz ich zaangażowanie gwarantują najwyższą jakość usługi.

Zdarza się, że zapożyczamy wzór ze sztukaterii czy posadzki i staje się on motywem wiodącym całego projektu

Podstawą rozważań jest uszczegółowiony, przemyślany, matematycznie opracowany rysunek techniczny. Poszukiwane są najbardziej optymalne parametry. Na tym etapie wymyślamy również całe oprzyrządowanie.
Skonstruowanie projektu wykonawczego jest niezwykle ważne, dlatego tworzymy go zespołowo. Każdy głos jest istotny – przy założeniu, że nie zawsze starzy muszą mieć rację.

Systematycznie poszerzamy park maszynowy i korzystamy z możliwości nowoczesnych technologii. Nasze urządzenia realizują wszystko to, co pomyśli głowa.

Bez najmniejszych kompromisów dbamy o najwyższą jakość tworzonych drzwi i mebli, a tym samym zadowolenie Klientów na każdym etapie realizacji zamówienia.

DOŚWIADCZENIE I INNOWACYJNOŚĆ

W Pracowni Stolarskiej Potrzuski drewno ożywa jak Pinokio pod dłutem starego Dżepetta. Wieloletnie doświadczenie, jakie posiadamy w zakresie obróbki drewna i fornirów, sprawia, że doskonale znamy zarówno jego delikatną tkankę jak i potrafimy wykorzystać drzemiącą w nim siłę. Ponad pół wieku zajmujemy się stolarstwem, ale nigdy nie spoczywamy na laurach. Nasz apetyt wciąż rośnie wraz z rozwojem technologicznym, bowiem otwiera wrota do realizacji nawet najbardziej niecodziennych pomysłów w zakresie wzornictwa, konstrukcji, kompozycji i ostatecznego wykończenia.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

MAJSTERSZTYK CZYLI DĄŻENIE DO PERFEKCJI

Nic dodać, nic ująć. Mamy świadomość, że złożoność projektów bywa nieprawdopodobna i przesunięcie choćby o milimetr, burzy doskonałość. Wprawne oko, wyobraźnia i chirurgiczna precyzja naszych specjalistów sprawiają, że z powodzeniem przenosimy pomysły z wyobraźni Klientów w realne przestrzenie, nie dopuszczając przy tym do katastrofy konstrukcyjnej.

W naszej firmie nie ma miejsca na sztampę, są tylko unikatowe egzemplarze!

TECHNOLOGIE

Stosowane rozwiązania technologiczne uzależniamy od specyfiki projektu. Podstawową materią naszych konstrukcji jest drewno klejone. Wykorzystujemy zarówno rodzime gatunki tj. sosnę czy dąb, jak również odmiany egzotyczne: palisander, heban i orzech. Inne metody oklejania w naszej firmie to obłogowanie i fornirowanie. W przypadku prac snycerskich i toczenia drewna jesteśmy samowystarczalni. Wykonujemy je w Pracowni Stolarskiej Potrzuski bez konieczności korzystania z usług zewnętrznych specjalistów.

Systemy ościeżnic

W ramach licznych systemów ościeżnic drzwiowych proponujemy rozwiązania, które w największym stopniu spełniają oczekiwania architektów i dekoratorów wnętrz. Nasze drzwi są osadzane na ościeżnicach skrzynkowych, aluminiowych, rewersowych, przylgowych, a także bezprzylgowych. Posiadamy również wiele wariantów skrzydeł drzwiowych. Można je otwierać tradycyjnie, jak i składać, obracać, przesuwać na prowadnicach (także niewidocznych)  albo wykorzystywać połączone funkcje przesuwno–obrotowe.

Na nagranym filmie prezentujemy szereg nowoczesnych propozycji, które ułatwiają aranżacje wnętrz, szczególnie w miejscach o ograniczonej przestrzeni, gdzie niestandardowe pomysły są wręcz konieczne.

Opaski w ościeżnicach

Opaski w ościeżnicach dopasowujemy do określonego stylu, a ich wybór jest właściwie nieograniczony. Arsenał narzędzi, w tym kształty frezów, pozwala nam na tworzenie nowych kombinacji opasek, tak aby rezultat w pełni cieszył Klienta.

Między innymi proponujemy ościeżnice rewersowe całkowicie zintegrowane z opaskami, bez widocznych połączeń.

Jeśli jes­teś sto­larzem tworzącym piękną ko­modę, to nie użyjesz brzyd­kiej sklej­ki na jej tyłach, po­mimo te­go, że będzie to z tyłu, przy ścianie i nikt nie będzie te­go widział. Ty będziesz wie­dział, że to tam jest, więc użyjesz ład­ne­go drew­na również z tyłu. Aby móc spać spo­koj­nie, es­te­tyka, ja­kość muszą ci to­warzyszyć przez całą drogę.
Steve Jobs
Cóż to jest tron? Ka­wałek drew­na pok­ry­ty aksamitem.
Napoleon Bonaparte
Drzewo jest mocą, która powoli wznosi się ku niebu.
Antoine de Saint-Exupéry

Drzwi przeszklone, wykonane według starej, sprawdzonej  technologii

Szprosy dzielące szyby mają różne wymiary i kształty w zależności od preferencji Odbiorcy. Montujemy je na złączach krzyżowych, co gwarantuje doskonałą sztywność i jakość konstrukcji.

Wykończenia powierzchni  drewnianych.

Drewna, forniry, płyty drewnopochodne powlekamy lakierami wiodących firm europejskich, dobierając produkt do estetycznych założeń wyglądu finalnego. Powierzchnie mogą być satynowe, półmatowe, wykończone na wysoki połysk, a także wedle upodobań imitować skórę, zachwycać ciekawą strukturą czy nietypowym deseniem.

Zanim klient podejmie ostateczną decyzje, otrzymuje do akceptacji próbki, które każdorazowo wykonujemy przed podpisaniem umowy. Nowoczesna lakiernia oraz specjalistyczne maszyny obsługiwane przez profesjonalistów, gwarantują jakość na najwyższym światowym poziomie.

To jeszcze nie wszystko! Co więcej?…

Pracownia Stolarska Potrzuski wykonuje również specjalnie dobrane obudowy akwariów, grzejników i kominków, zabudowy pod schodami, cokoły przypodłogowe, a nawet kuwety dla kotów i właściwie wszystko to, czego dusza zapragnie.